Uçak Bileti Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

0

İnternetten uçak bileti almak artık çok daha hızlı ve pratik… Havayolları firmaları da bu kolaylığın farkındalar ve online bilet alımını en güvenli hale getirmek için en güvenli sistemleri kullanıyorlar. Peki online bilet alırken dikkat etmemiz gereken noktalar neler?

Havayolunun kendi sitesinden veya bilet almayı tercih ettiğiniz, havayolları ile anlaşması bulunan NHTOnline gibi ucuz uçak bileti sağlayan güvenilir web sitelerine üye olarak biletinizi kolaylıkla alabilirsiniz. Erken alınan promosyonlu ucuz uçak biletlerinde değiştirme ve iptal gibi işlemler yüksek cezalara tabi tutulacağından, promosyonlu bilet alıyorsanız seyahat tarihiniz konusunda net olmalısınız. Gideceğiniz yöne ve seyahat tarihinize göre farklı havayollarının uçuş tarifelerini listeleyen web sitelerinden size uyan en ucuz uçak bileti ni seçtikten sonra satın alma aşamasında aşağıdaki noktalara dikkat etmenizi tavsiye ederiz.

Öncelikle adınızı ve soyadınızı hatasız ve eksiksiz bir şekilde sisteme girmelisiniz. Yanlış girilmiş isim ve soy isim, biletinizin yanmasına neden olabilir. İsim ve soyadınızı nüfus cüzdanınızda yazıldığı gibi eksiksiz bir şekilde sisteme girin. Ayrıca doğum tarihi vs. gibi kimlik bilgilerinizi de hatasız, eksiksiz, aynı nüfus cüzdanınızda belirtildiği gibi giriniz.

Seçtiğiniz uçuş tarihlerini, uçacağınız yeri ve hangi havayolu firmasından alışveriş yaptığınızı bileti onaylatmadan önce mutlaka tekrar kontrol etmeyi unutmayın.

Uçak biletinizi satın aldıktan sonra, uçak biletinizin bir nüshasının mail kutunuzda olduğundan emin olun. Artık havayollarında bilet veya PNR numarası bildirmeksizin sadece T.C. Kimlik Numarası ile check-in yapılabilmekte ancak bileti satın aldığınıza dair yine de en azından bir soft-copy bulundurmanız iyi olacaktır.

Share.

Leave A Reply