İnternetten Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

1

Hayatımızın her alanında işimizi kolaylaştırıp, yüzümüzü güldüren biricik kankamız internet; gerek yurt içi, gerekse yurt dışı seyahatlerimizde en ucuz uçak bileti bulabileceğimiz en uygun ortamı sağlamaktan da geri kalmıyor. Uçmak istediğiniz yer dünyanın öbür ucunda bile olsa, birkaç dakikalık araştırma ve üç/beş tıklama sonucunda ucuz uçak bileti bulabilir, cebiniz yanmadan gönül ferahlığıyla dilediğiniz yere uçabilirsiniz. “Peki, internetten ucuz uçak bileti nasıl alabilirim acep?” diye soranlara, efendim buyurun, işte online ucuz uçak bileti alabilmenin püf noktaları:

Her Şeyin Başı Erken Rezervasyon…

Gideceğiniz yeri ve tarihi baya bir önceden planladınız; neyi ne zaman istediğinizi çok iyi biliyorsunuz. O zaman erken rezervasyonla en ucuz uçuşun keyfini çıkarmanız işten bile değil. Hatta otobüs fiyatlarından bile oldukça ucuza uçmanız gayet mümkün. Şöyle ki, uçuş firmaları genellikle promosyonlu koltukları sınırlı sayıda tutup, önden satışa sunuyorlar. Erkenden rezervasyon yaptırıp, bu koltuklardan satın alan yolcular ucuz uçak bileti almış olmanın keyfini çıkarırlarken, geç kalan yolcular ise promosyonlu koltuklar tükendiği için yüksek fiyatlandırılmış diğer koltuklardan almak durumunda kalıyorlar. Erken rezervasyonda dikkat edilmesi gereken en önemli nokta şu: Rezervasyon süresi promosyonlu koltuklarda çok kısa olduğundan, ucuz uçak bileti fırsatını kaçırmamak için elinizi çabuk tutup, biletiniz çabucak almalısınız.

Bilet Fiyatlarını Karşılaştıran Siteleri Kullanın…

Farklı havayollarının bilet fiyatlarını karşılaştırmalı olarak sunan web sitelerini kullanmak da en ucuz uçak bileti bulmanın püf noktalarından bir tanesi. Bu sitelere gideceğiniz ülke/şehri ve gitmeyi düşündüğünüz tarih aralığını girdikten sonra “ara” butonunu tıkladığınızda, girmiş olduğunuz bilgiler doğrultusunda en ucuzundan en pahalısına uçuş yapan havayolları listelenecektir. Aktarmalı seçeneğine tıkladığınızda ise daha da uygun fiyata uçak bileti seçenekleri bulabilirsiniz (tabii yolda geçireceğiniz zamana daha çok vakit ayırabiliyorsanız). Bu hizmeti en iyi şekilde veren https://www.nhtonline.com/ ‘a girerek sizin için en uygun uçak biletini aramaya başlayabilirsiniz.

Low-cost Uçuş Firmalarının Sitelerini Takip Edin…

Low-cost uçuş modelini kullanan havayolu firmaları maliyeti düşürerek, daha uygun fiyata uçak bileti satan firmalardır. Bu tip modeli benimseyen firmalar, uçuş esnasında sunulan yemek servisi veya ekstra bagaj hizmeti gibi servislerden ücret talep ederek koltuklarını daha düşük fiyattan müşterilerine sunarlar. Bu uçuş firmalarının sitelerini takip ederek ve esnek uçuş günleri seçeneğini tıklayarak yolculuğunuzu yapmayı planladığınız 15 günlük tarih aralığındaki en uygun uçak bileti fiyatlarını görüntüleyebilirsiniz.

Ekonomi, Kampanyalı, İndirimli ve Fırsat Kelimelerine Dikkat Edin…

Havayolu firmalarının reklam faaliyetleriyle tanıtımını gerçekleştirdikleri ekonomi, kampanyalı, indirimli ve fırsat biletlerine dikkat kesilin. Bu biletler tükenmeden, belirtilen tarih aralıklarında hızlıca alırsanız, ucuz uçak bileti almış olmanın tadını çıkarırsınız.

Share.